Dnes je - svátek má  

 Společenský život v obci

 
        - Informace pro občany
        - Kalendář akcí
        - Úřední deska
        - Elektronická podatelna
        - Povinné informace
        - Samospráva obce
        - Územní plán obce
        - Stavební akce, Projekty
        - Historie a památky obce
        - Firmy v obci
        - Power jóga
        - Ranch Kostelní Hlavno

 

POWER JOGA
 

 

 
Co je POWER JÓGA?

POWER JÓGA, postavená na tradiční gymnastice aštanga jógy, je cvičením překvapivě současným - je silová, svým způsobem dynamická, má choreografii, která z ní ve finální podobě vytváří plynulý sled pozic. Úkolem kondičního cvičení je zejména:
► zlepšit fyzickou kondici
► protáhnout zkrácené a posílit ochablé svaly
► zlepšit a zpevnit držení těla a působit tak preventivně proti bolestem zad
► naučit psychické koncentraci, vnímání a ovládání těla
► učit správně a účinně dýchat

Pro koho je POWER JÓGA?

Úvodní série určená začátečníkům je zaměřena na zpevnění zejména horní části zad, hýždí, břicha a paží včetně zápěstí a dále na protažení hlavně zadní a vnitřní strany stehen a svalů podél páteře. Cvičení má pevně danou choreografii, každá lekce je tak zdánlivě stejná - smyslem však je dokonale se naučit jednotlivé pozice, neboť teprve jejich precizní zvládnutí přináší ty nejlepší výsledky - rozdíl ve vnímání lekcí je tedy individuální a tkví v tom, že každý má možnost porovnat a vnímat svůj vlastní rozvoj, nárůst síly, protažení.

Samotná lekce je zahájena "pozdravem slunci" - krátkou sestavou cvičenou v rytmu dechu, jejímž cílem je prohřát a připravit svaly k vlastní "práci". Poté následuje sestava vybraných ásan (jógová pozice, jednoduše ji lze charakterizovat jako koncentraci, zpevnění, uvolnění a protažení - to vše provedené současně a udržované po dobu několika dechů); pozice jsou plynule propojeny dynamickým a silovým prvkem, který zajišťuje neustálé vysoké prohřátí těla. Správné provedení pozic je vždy vysvětleno instruktorem. Ač celé cvičení plyne v poklidném rytmu, závěrečná relaxace je pak stav, který si skutečně vychutnáte.

Pokud budete při cvičení k sobě poctiví, tak se v jeho průběhu nečekaně zapotíte a to aniž byste se zadýchali a vyskočila Vám tepová frekvence. Druhý den se pak možná budete divit, kolik vaše tělo čítá svalů, o kterých jste doposud nevěděli - je to hlavně důsledek izometrického posilování, námahy, na kterou nejsme většinou zvyklí. Z tohoto důvodu ale cvičení není vhodné pro osoby s vysokým krevním tlakem a srdečními potížemi; dalšími omezeními jsou např. žaludeční vředy, těhotenství a stavy po nedávno prodělaných úrazech páteře, ramen, zápěstí. Power jógu proto nezaměňujme se zdravotním či rehabilitačním cvičením, není ale ani akrobacií s klouby vyvrácenými v nepochopitelných úhlech, je prostě "trochu jiným tělocvikem"!

Co s sebou na POWER JÓGU?

Ke cvičení je vhodné zvolit sportovní oblečení umožňující volný pohyb. Obuv není potřebná, cvičí se naboso. Z hygienických důvodů je nutná vlastní osuška, na které se cvičí. Měkké podložky jsou k dispozici v tělocvičně. Před cvičením je doporučeno cca dvě hodiny nejíst.
 

Každé  pondělí  od 19 do 20 h
 
V tělocvičně ZŠ v Kostelním Hlavně
Kroužek vede p. Pokorná.

Přijďte si zacvičit power jógu

 
Určeno všem.

POWER JÓGA je dynamické cvičení vycházející z pozic (ásán) klasické jógy. Každá pozice posiluje, následně protahuje. Cvičení bez skákání, s příjemnou hudbou, závěrečnou relaxací. Určeno všem.

 

 

 

©2006-2010 OBEC KOSTELNÍ HLAVNO, všechna práva vyhrazena